baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Modernizacja Sali widowiskowo-kinowej i holu CKiS

W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w 2022 i 2023 roku dzięki środkom z budżetu Województwa Wielkopolskiego przeprowadzone zostało zadanie: „Modernizacja Sali widowiskowo-kinowej i holu głównego w budynku Centrum wraz z zakupem wyposażenia”.

Całość zadania inwestycyjnego została podzielona na 4 etapy:

1)      Kompleksowy remont sali widowiskowo – kinowej, holu głównego oraz zaplecza sali widowiskowo – kinowej wraz z dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,

2)      Renowacja foteli widowiskowo – kinowych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wraz z montażem,

3)      Zakup i instalacja oświetlenia scenicznego,

4)      Zakup i instalacja systemu elektroakustycznego.

Dla Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, pełniącego rolę ośrodka kultury regionalnej, mieszczącego się w budynku usytuowanym w centrum miasta Kalisza, było to zadanie o dużym znaczeniu. Podstawowym powodem realizacji projektu był brak odpowiedniej infrastruktury pozwalającej na poszerzanie oferty kulturalnej realizowanej w zabytkowym budynku Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w sposób zgodny z oczekiwaniami odbiorców.

W pierwszym etapie zadania, w ramach prac budowalnych przeprowadzono kompleksowy remont sali widowiskowo – kinowej, holu głównego, kasy głównej oraz zaplecza sali widowiskowo-kinowej wraz z dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach prac nastąpił montaż platformy dla osób z niepełnosprawnościami, wymienione zostało oświetlenie, instalacja elektryczna, stolarka drewniana, okładziny ścian, drzwi wewnętrznych, wyposażenie szatni. Przeprowadzono renowację posadzki, wypełnienie ubytków, polerowanie i krystalizację marmuru oraz odnowienie tynków holu i klatki schodowej, wymieniono wykładzinę dywanową, a także drewnianą podłogę na scenie. W ramach prac konserwatorskich poddano renowacji istniejące detale architektoniczne na ścianach i wykonano prace przy odkrytej podczas renowacji zabytkowej polichromii, eksponując ją dla widzów.

Wspomnieć należy, że na roboty budowalne wydatkowano łącznie 3.219.514,33 zł brutto.

Drugi etap zadania inwestycyjnego obejmował kompleksową renowację foteli kinowych, tj. wymianę tapicerki, wzmocnienie warstwy podtrzymującej siedzisko, wymianę zniszczonych pasów tapicerskich, naciąg płótna podtrzymującego, dołożenie pianki poliuretanowej, odnowienie podłokietnika drewnianego.

To zadanie, choć z problemami, gdyż jeden z wykonawców skierował odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej na treść SWZ, również udało się zrealizować zgodnie z założeniami. Na wspomnianą renowację foteli wydatkowano 610.000,05 zł brutto.

Trzeci i czwarty etap inwestycji to zakup wyposażenia.

Zakupiono nowoczesny system elektroakustyczny obejmujący m.in. głośniki, wzmacniacze mocy, mikrofony. Elementy nagłośnienia zostały podwieszone pod sufitem sali dzięki specjalistycznym wyciągarkom.

Zakupione nowoczesne i innowacyjne oświetlenie sceniczne spełnia najwyższe standardy branżowe, oparte jest na technologii LED, posiada innowacyjny i inteligentny systemy sterowania światłem scenicznym dzięki nowoczesnej konsolecie sterowniczej.

Zakupione systemy nagłośnieniowe i oświetleniowe oraz umieszczone w tyle sali stanowisko realizatora oświetlenia i dźwięku spełniają wymagania artystów w zakresie techniki scenicznej. Łącznie na trzeci i czwarty etap  wydatkowano 3.904.389,00 zł brutto.

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze