Modernizacje w “Ogrodniku”

Nowoczesna szklarnia na cele edukacyjne oraz plac manewrowy powstały przy Zespole Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Koszt inwestycji to prawie 3 miliony złotych. Szklarnie i plac są już do dyspozycji uczniów popularnego "Ogrodnika".

Powierzchnia szklarni to ok. 800 m2. Obiekt umożliwia zdobywanie praktycznej wiedzy z zakresu nowoczesnego rolnictwa. Sprzyja temu nowoczesne wyposażenie. W szklarni rosną już truskawki i kapusta. Wykonawcą inwestycji jest firma PPSG Technologie Szklarniowe Sp. z o.o. Plac manewrowy został wykonany z kostki granitowej. Uczniowie będą mogli na nim szlifować umiejętności, które umożliwią im uzyskanie prawa jazdy kategorii B, T oraz C. Celem projektu jest poprawa jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej poprzez budowę niezbędnej infrastruktury i zapewnianie niezbędnego ku temu wyposażenia w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Inwestycja została wykonana w ramach projektu “Budowa szklarni dydaktycznej oraz placu manewrowego do nauki jazdy na potrzeby kształcenia zawodowego w Zespole Szkół im. St. Mikołajczyk w Opatówku dofinansowanego w ramach 9.3.5 WRPO na lata 2014-2020. Wartość projektu 2,9 mln zł, z czego 2,1 mln zł to dofinansowanie z EFRR. Wkład własny Powiatu Kaliskiego to 800 tysięcy złotych.


https://www.facebook.com/powiatkaliski/videos/pcb.3982301618504671/547749636205073

https://www.facebook.com/powiatkaliski/videos/pcb.3982301618504671/505298753805132


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter