“Moje ulubione kwiaty” – podsumowanie konkursu plastycznego

W ubiegły czwartek miało miejsce podsumowanie konkursu bibliotecznego dla osób niepełnosprawnych pod hasłem "Moje ulubione kwiaty". Zorganizowany on został przez Filię nr 3 MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu. Na nagrodzonych w konkursie czekało spotkanie z alpakami.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 20 prac wykonanych przez 20 uczestników – podopiecznych Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnościami “Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Zadaniem konkursu było przedstawienie twórczych i manualnych zdolności osób niepełnosprawnych i stworzenie im odpowiednich warunków, zarówno do pracy indywidualnej, jak i grupowej. 

Konkursowe prace zostały wykonane za  w postaci różnego rodzaju kredek, farb oraz wyklejanek. Możliwość zaistnienia poprzez pracę twórczą, jest dla osób niepełnosprawnych niezwykle ważne – zwiększa ich poczucie własnej wartości i stymuluje aktywność społeczną.

Podopieczni Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnościami “Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu poznali bardzo dużo ciekawostek na temat alpak. Spotkanie z tymi zwierzętami, oprócz miłego doświadczenia, miało także działanie terapeutyczne. 

Prace konkursowe można oglądać w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Krótkiej 3 w Kaliszu. 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter