baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Momenty z historii Kalisza zostaną uchwycone w kalendarzu na 2022 rok

Młodzież biorąca udział w projekcie „Lumenalia ˗ światło i czas. Historyczne warsztaty fotograficzne” rozpoczęła prace nad cyfrową obróbką zdjęć, które trafią do specjalnie wydanego kalendarza oraz zostaną zaprezentowane na wystawie w Akceleratorze Kultury.

Projekt „Lumenalia ˗ światło i czas. Historyczne warsztaty fotograficzne” składa się z kilku etapów. Pierwsze dwa: wykłady i plenery fotograficzne są już zakończone. Teraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 oraz Technikum TEB Edukacja wspólnie pracują nad obróbką wykonanych przez siebie zdjęć. Fotografie przedstawiają poszczególne momenty z historii Kalisza. Młodzież zainscenizowała m.in. pierwsze przedstawienie teatralne Wojciecha Bogusławskiego, literackie spotkanie Marii Konopnickiej i Adama Asnyka czy życie w osadzie zwanej Calisia.

Teraz, po praktycznej nauce fotografowania w plenerze, pracy nad tytułowymi światłem i czasem w fotografii, przyszła pora na działania w studio fotograficznym. Uczniowie mają do dyspozycji pracownię fotograficzną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Kaliszu oraz pomoc wykładowców zajęć z fotografii ˗ Joanny Sypniewskiej i Jakuba Seydaka, a także tłumacza migowego, Marcina Suchodolskiego, bo w projekcie bierze udział również młodzież niedosłysząca. Z wybranych i przetworzonych cyfrowo zdjęć powstanie kalendarz na 2022 rok. Terminarz będzie zawierał 12 różnych zdjęć wraz z opisami krótkich historyjek o Kaliszu, przygotowanymi przez Piotra Sobolewskiego. Pozostałe zdjęcia znajdą się na wystawie w Akceleratorze Kultury, której wernisaż odbędzie się 22 grudnia.

Uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 oraz Technikum TEB Edukacja, biorących udział w projekcie, czeka jeszcze wycieczka do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, ze zwiedzaniem poszczególnych pracowni szkoły, oraz Muzeum Kinematografii. Najnowsze wiadomości dotyczące projektu można śledzić w mediach społecznościowych Ośrodka Kultury Plastycznej im. B. Jareckiego: 

Instagram: www.instagram.com/galeriawiezacisnien oraz 

Facebook: www.facebook.com/WiezaCisnienKalisz

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze