baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Mosiński: Rząd premiera Morawieckiego umożliwił nam bezpieczne przejście zimy

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali dzisiaj efekty rządowego wsparcia, na jakie można było liczyć np. w temacie dopłat do węgla. W naszym mieście złożono ok. 3000 wniosków w sprawie samego węgla i jak oceniają politycy PiS – współpraca ze składami przebiegała bardzo dobrze i każdy mógł liczyć na pomoc.

3000 wniosków – tyle zgłoszeń w sprawie otrzymania wsparcia w dostawie węgla pojawiło się w kaliskim urzędzie. Współpracę z Miastem podjęły cztery firmy, realizujące zlecenia na terenie Kalisza. Przy części dostaw na terenie miasta transport przeprowadzany był darmowo. Przewodniczący Rady Miasta – Tadeusz Skarżyński oraz radny Artur Kijewski podkreślili, że mimo pierwotnych obaw części kaliszan, pomoc dotarła do każdego z nich, dzięki czemu mogli poradzić sobie z trudną sytuacją w czasie zimy.

Warto zaznaczyć, że na początku pojawiały się obawy ze strony tych, którzy złożyli wnioski pierwsi. Był taki okres na początku, kiedy faktycznie dopytywano nas „kiedy ten węgiel będzie”. Jednak w momencie, gdy się pojawił, to kwestie związane z dystrybucją nie napotkały na większe problemy i to zarówno jeśli chodzi o sprawy związane z dopłatami, jak i samym odbiorem. – mówi Tadeusz Skarżyński

Niektórzy złożyli wnioski wcześniej i niecierpliwili się, ale kontaktowaliśmy się z takimi osobami i tłumaczyliśmy, że Miasto czeka na środki od wojewody. Gdy środki wpłynęły, to cała akcja związana z zakupem węgla ruszyła. Mała liczba zgłoszeń zaniepokojonych mieszkańców świadczy o tym, że akcja przebiegła sprawnie. Nie mieliśmy również później żadnych informacji o problemach. Możemy uznać, że ta cała duża operacja przebiegła dobrze – również w skali kraju. – mówi Artur Kijewski

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości akcentowali, że choć sytuacja np. na rynku węgla w hurcie była nagła i trudna, to rząd premiera „zdał egzamin” wbrew zarzutom przedstawicieli partii opozycyjnych. Jak podkreślił poseł Jan Mosiński: „Zwyciężył rozsądek, dobra wola i współpraca na linii rząd-samorząd-właściciele składów węglowych”.

Nasi oponenci – m. in. Donald Tusk – wieścili w okresie jesiennym, że Polacy będą mieszkać w zimnych oraz ciemnych pomieszczeniach bez energii i ogrzewania. Tak się nie stało i można tylko ubolewać, że nasi adwersarze wykorzystywali strach i nieprawdziwe informacje, jako element walki politycznej. A przecież mogli włączyć się we współdziałanie i pomóc każdemu Polakowi przejść ten trudny okres. Wszystko to udało się tylko dzięki rządowej tarczy energetycznej. Polska jest bezpieczna i kaliszanie są bezpieczni – zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności, wiarygodności i skuteczności. To są te paradygmaty, „wiarygodność i skuteczność”, których będziemy się trzymać tak, aby móc stanąć przed mieszkańcami Kalisza oraz subregionu i zdać raport z tego, co zrobiliśmy. – mówi Jan Mosiński

Póki co nie wiadomo jeszcze czy podobne wsparcie miałoby pojawić się również zimą 2023/2024, ale działacze PiS tłumaczą, że jeśli pomysł byłby kontynuowany, to przebiegałby jeszcze sprawniej. Działania i schematy wypracowane tej zimy, miałyby posłużyć jako wzór, dzięki czemu realizacja programu byłaby prostsza i nie musiałaby przebiegać tak nagle.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze