reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

MP MASTERS 2022. Poznaliśmy szczegóły imprezy!

Sezon piłki ręcznej dobiega powoli końca, ostatni domowy mecz naszych szczypiornistów za nami, nie oznacza to jednak, że nic już nie zostało ze sportowych emocji. Już w czerwcu przed kaliską publicznością odbędą się spotkania w ramach Mistrzostw Polski Masters 2022!

Minimum 38 drużyn, przynajmniej cztery hale sportowe w Kaliszu, Gołuchowie i Nowych Skalmierzycach, miniturniej dzieci w piłce ręcznej, licytacja na rzecz chorej Jagódki, a na otwarcie imprezy mecz „szmacianką” pomiędzy drużynami Polski i Niemiec. Tak zapowiadają się tegoroczne Mistrzostwa Polski Masters 2022. Szczegóły imprezy zostały przedstawione dziś podczas konferencji prasowej w kaliskim ratuszu. 

„Jestem kolejny raz w Kaliszu, można powiedzieć w stolicy piłki ręcznej Masters. To będą nasze trzecie mistrzostwa i jestem przekonany, że nie ostatnie. Ze strony Związku Piłki Ręcznej w Polsce podziękowania dla władz stowarzyszenia KPR „Szczypiorno” Kalisz, dla władz miasta oraz uczelni za wsparcie tej wspaniałej imprezy, gdzie pojawi się sporo byłych gwiazd polskiej piłki ręcznej. Jako Związek staramy się wspierać tę imprezę. Przygotowaliśmy nagrody dla wszystkich uczestników, dla finalistów będą natomiast medale i puchary pamiątkowe. Zapewniamy także obsadę sędziowską. Sądzę, że organizacyjnie uda nam się to wszystko spiąć bez wielkich zgrzytów, tym bardziej że jest to już trzecia impreza i mamy już doświadczenie, wiemy jak to wszystko będzie przebiegać”.

– powiedział Jerzy Szafraniec ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Podczas turnieju będzie trwała także licytacja na rzecz chorej na SMA Jagódki, która dotyczyć będzie zbiórki specjalistycznego leku. 

„Fundacja Klucz od samego początku jest wątkiem charytatywnym w mistrzostwach Polski Masters. Na poprzedniej konferencji pokazałam koszulkę, która będzie wystawiona na licytację. Na tą chwilę mamy piłkę z podpisami zawodników Wisły Płock. Te rzeczy, które otrzymamy, wystawione będą na licytację, Celem zbiórki będzie wsparcie naszej podopiecznej Jagody, dziewczynki chorej na SMA. Liczymy na to, że wspomożemy i uzbieramy na potrzebny dla niej lek”.

– przekazała Aneta Staniszewska z Fundacji „Klucz”

„Ten turniej to też przykład wspaniałej synergii działań ZPRP, stowarzyszeń, MKS-u, Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości i Miasta Kalisz, które jest od tego, żeby wspomagać, a ta impreza broni się sama w sobie. Z racji tak prężnie działających drużyn sportowych w Kaliszu, jesteśmy w pierwszej trójce nominowanych do nagrody w kategorii Najlepszy Samorząd Sportowy na XVII Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 17 maja 2022 roku. Kalisz rywalizuje z Bydgoszczą i Krakowem”.

– dodał Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Miasta Kalisza

Wstępny plan Mistrzostw Polski Masters przedstawia się następująco:

Piątek, 10 czerwca 2022 roku:

  • 12:00 – 19:00 – akredytacja drużyn, które zobowiązały się przyjechać i zarejestrować swój udział w turnieju;
  • 19:00 – oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Masters Kalisz 2022 na terenie kampusu Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie w Kaliszu;
  • 20:00 – mecz towarzyski Polska – Niemcy w piłkę szmacianą 11-osobową oraz mecz pokazowy dzieci z Akademii Piłki Ręcznej w Nowych Skalmierzycach. Miejsce: Kampus Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie w Kaliszu;
  • Po meczu poczęstunek w postaci grilla dla uczestników turnieju.

Sobota, 11 czerwca 2022 roku:

  • od godziny 08:00 na czterech lub pięciu halach odbędą się mecze eliminacyjne turnieju;
  • 20:00 – konferencja prasowa z udziałem zawodników, gości oraz władz Związku Piłki Ręcznej. Miejsce: Kampus Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie w Kaliszu.

Niedziela, 12 czerwca 2022 roku:

  • około godziny 10:00 planowany jest turniej dzieci z czterech miast, z Nowych Skalmierzyc, Opatówka, Kalisza i Gołuchowa;
  • finały, zakończenie turnieju wraz z wręczeniem nagród. Miejsce: Hala Kalisz Arena.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze