baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Msza żałobna za prof. Kazimierza Madziałę

Msza żałobna zostanie odprawiona 11 lutego o godz. 15:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha i Stanisława w Kaliszu. Za oprawę muzyczną odpowiada Schola Gregoriańska „Cantus Solemnis” z Poznania, dr hab. Tomasz Głuchowski – organista.

3 stycznia 2023 r. zmarł profesor dr hab. sztuk muzycznych Kazimierz Madziała, emerytowany profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, organista, pedagog, wychowawca uzdolnionej młodzieży oraz popularyzator muzyki organowej.

Od wielu lat związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pracował jako profesor na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Kierownik Zakładu Edukacji Muzycznej i Zakładu Muzyki Organowej i Sakralnej. Promotor kilkudziesięciu prac licencjackich i magisterskich z zakresu sztuki muzycznej. Prowadził szeroko zakrojoną działalność koncertową w kraju i za granicą. Współorganizator wielu przedsięwzięć artystycznych na terenie Kalisza. Przez wiele lat współpracował z lokalną prasą, pisząc szereg recenzji muzycznych.

Źródło: UAM Kalisz, Msza Trydencka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze