baner_AK
reklama-SWWS

Muzuem Historii Przemysłu uczciło Światowy Dzień Turystyki

Ponad 100 uczniów ze szkół zlokalizowanych na terenie gminy Opatówek przybyło do Muzeum Historii Przemysłu, by wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Turystyki. Ten wyjątkowy dzień przypada każdego roku na 27 września.

Z okazji tego dnia Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku i Powiat Kaliski zorganizowali dla uczniów trzy prelekcje wtajemniczające młodzież w walory turystyczne, których nie brakuje w malowniczym powiecie kaliskim. Warto przy tym zaznaczyć, że często „prawdziwe perełki” są wokół nas. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, by rozkoszować się wyjątkowymi miejscami, zabytkami i bogactwem historii. O tym opowiadali uczniom:

  • Wioletta Przybylska Dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady w Starostwie Powiatowym w Kaliszu – prelekcja pt. „Atrakcje na terenie powiatu kaliskiego”
  • dr Jarosław Dolat Kustosz Dyplomowany – prelekcja nt. Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
  • Robert Matczak – Stowarzyszenia Kolejowych Przewozów Lokalnych – prelekcja pt. „Kaliska Kolej Dojazdowa”

Prelegenci zachęcali do odwiedzania wyjątkowych miejsc w naszym powiecie, a obszerną listę wyjątkowych obiektów w naszej „Małej Ojczyźnie” można znaleźć w aplikacji „Wirtualny spacer po powiecie kaliskim”:  https://powiatkaliski.wkraj.pl/html5/index.php?id=86802

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze