Muzyczna wiosna z Filharmonią Kaliską

„Muzyczna wiosna po obu stronach Alp” to tytuł koncertu online, który swoją premierę będzie miał 28 maja (piątek) o godz. 19.30 na stronie internetowej i kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej. Usłyszymy dzieła dwóch twórców: Franza Schuberta, austriackiego kompozytora oraz Saverio Mercadante, pochodzącego z Włoch.

W pierwszej części zabrzmi koncert fletowy e-moll op. 57 Saverio Mercadante w wykonaniu flecistki Marianny Żołnacz z towarzyszeniem Orkiestry Smyczkowej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Pawła Kotli. Natomiast w drugiej odsłonie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej wykona V Symfonię B-dur D. 485 Franza Schuberta. Koncert jest podsumowaniem cyklu online <Podróżuj z nami w czasie i przestrzeni>” – mówi Paweł Kotla, p.o. Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Kaliskiej. Mam nadzieję, że będzie to już ostatnia transmisja koncertu orkiestry online z powodu pandemii. Dziękuję dziesiątkom tysięcy melomanów z Kalisza, Polski i zagranicy, którzy oglądali nagrania naszych koncertów w internecie. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że o nas nie zapomnieli i mamy nadzieję już niedługo powitać ich na naszych koncertach” – dodaje Paweł Kotla.

 

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter