Muzyczne podróże z Filharmonią Kaliską

Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Kaliska przygotowała koncert edukacyjny, który odbędzie się online 30 maja o godz. 14:00, a emisja koncertu na kanale YouTube i stronie internetowej Filharmonii Kaliskiej.

,,Muzyczne podróże małe i duże”, to koncert edukacyjny przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży. Motywem przewodnim audycji jest muzyka z różnych stron świata. W czasie audycji chcemy zaprosić wszystkie dzieci w niezwykłą podróż po muzycznych dźwiękach. Przeniesiemy się w fascynujące miejsca na Ziemi. Odwiedzimy zarówno kraje europejskie, jak i państwa Ameryki Północnej oraz Południowej. Towarzyszyć nam będą dźwięki fortepianu, skrzypiec, trąbki oraz instrumentów perkusyjnych” – mówi twórca scenariusza i prowadząca koncert Karolina Bindel.

Wykonawcy: Milena Antoniewicz – fortepian; Jakub Śmigielski – skrzypce; Krzysztof Kwiatkowski – trąbka; Bartosz Bindel – wibrafon/marimba/guiro; Romuald Boguszewicz – zestaw perkusyjny; Karolina Bindel – shaker/ scenariusz i prowadzenie. W programie: Georges Bizet Habanera z opery Carmen; John Kander New York, New York; Henri Mancini Różowa Pantera; Antônio Carlos Jobim The girl from Ipanema; Nebojṧa Jovan Živković Macedonia; Vittorio Monti Czardasz; Grażyna Bacewicz Oberek nr 1.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze