baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Muzyczne spotkanie z poezją w Koźminku coraz bliżej

W piątek, 11 sierpnia w Koźminku odbędzie się wyjątkowe spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej i Adama Asnyka. Będzie to spotkanie muzyczne, a utwory zostaną specjalnie zaaranżowane i wykonane przez Natalię Niemen w duecie z harfistą Michałem Zatorem, a koncert poprowadzi Lech Wierzbowski, aktor kaliskiego teatru. Przy sprzyjającej pogodzie koncert odbędzie się na terenie parku za Dworem.

Koncert organizowany jest w ramach projektu „Życie, choćby i długie, zawsze będzie krótkie. Muzyczne spotkania z poezją, nie tylko Szymborskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. Współorganizatorem wydarzenia jest Gminne Centrum Kultury w Koźminku, a zadanie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

W ramach projektu odbędą się 2 koncerty poezji śpiewanej, połączone z interpretacją słowną i recytacją fragmentów utworów polskich poetów związanych z Wielkopolską i powiatem kaliskim. Usłyszymy specjalne aranżacje wierszy Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej i Adama Asnyka w wykonaniu wyjątkowych Artystów. Pierwszy w Koźminku 11 sierpnia, drugi w Stawiszynie 8 września. Wydarzenie realizowane jest w związku z ogłoszonym przez Sejmik Województwa – Wielkopolskim Rokiem Wisławy Szymborskiej ze względu na przypadającą  100. rocznicą urodzin noblistki. Celem projektu jest promocja twórczości wybitnych poetów związanych z naszym regionem wśród mieszkańców Wielkopolski.

Fotografie znajdujące się na plakacie promującym koncert wykonali:

– fot. Natalii Niemen – Kamil Szkopik,

– fot. Michała Zatora – Tomasz Potemkowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze