reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Muzyczny wehikuł czasu w Bibliotece Głównej

To będzie prawdziwa muzyczna podróż w czasie. Już w najbliższy czwartek – 28 kwietnia – w Bibliotece Głównej zabrzmią utwory najsłynniejszych wykonawców lat 60. i 70.

„Muzyczna biblioteka dojrzałego człowieka” to wieczór, podczas którego królowały będą winyle pełne najlepszych dźwięków płynących spod igły gramofonu. Za dobór wykonawców i utworów odpowiedzialni będą Leszek Ziąbka i Adam Kędzierski.

„Będzie to spotkanie spod znaku muzyki lat 60. i 70., wywodzącej się z bloku wschodniego. Usłyszymy wykonawców z Jugosławii, Czechosłowacji, Węgier, Rumunii czy NRD, ale pojawią się też kompozycje polskich muzyków nagrywających w językach naszych sąsiadów. Będzie bluesowo, jazzowo, popowo, także rockowo”

– zachęca Leszek Ziąbka.

Na playliście znajdą się więc m. in.: Helena Vondrackova i zespoły: Omega, Panta Rhei, Locomotiv GT, Metro, Bergendy czy rumuński Phoenix, znany z występu na festiwalu w Sopocie w 1973 roku.

„Każdy słuchacz może zabrać ze sobą także swoje winyle, by podzielić się z nami własnymi muzycznymi wspomnieniami z tamtego okresu. Mile widziane także stylówki z tamtych czasów, byśmy jak najpełniej odtworzyli klimat tych szalonych lat”.

– zapowiada Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Tweet

Muzyczna podróż w czasie i przestrzeni rozpocznie się w czwartek, 28 kwietnia o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze