baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Muzyka filmowa zagości na Prośnie

Między innymi „Dumkę na dwa serca” w wykonaniu Mietka Szcześniaka usłyszymy już 27 sierpnia na specjalnej platformie umieszczonej na Prośnie przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Motywem tegorocznego Święta Rzeki Prosny będzie muzyka filmowa.

„Kolejne święto rzeki Prosny. Można powiedzieć, że święto naszego miasta, z którym ta rzeka jest nierozerwalnie złączona. Kiedy tworzyliśmy wszyscy tę imprezę koncepcja była taka, żeby po tych wakacjach dać jeszcze takiego mocnego kopniaka energetycznego mieszkańcom. Będzie coś dla ciała, będzie coś dla ducha. Skorzystamy z okazji i głównie będziemy mówić o tej imprezie, którą zaszczycił swoim udziałem Krzesimir Dębski. Będzie to koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Krzesimira Dębskiego”.

– powiedział Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski

Koncert ten poprowadzi znany kompozytor muzyki współczesnej oraz filmowej Krzesimir Dębski. Towarzyszyć mu będzie Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Kaliskiej Ruben Silva:  

„Koncert będzie o tyle ciekawy, że będzie dwóch dyrygentów. Mam specjalny utwór, w którym to lewą stroną orkiestry i ewentualnym chórkiem będzie zawiadywał Ruben Silva a ja drugą stroną. Być może będzie to ewenement na skalę światową!”

– mówił Krzesimir Dębski

Kaliskie Forum Organowe, Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski Filharmonia Kaliska w Parku Przyjaźni, Multi.Art Festiwal z muzyką filmową czy Roztrąbiony Kalisz – letnia akademia instrumentów dętych i blaszanych. To pozostałe imprezy muzyczne, które w sierpniu odbywać się będą w Kaliszu. 

„Sierpień będzie bardzo mocny pod względem kulturalnym, ale przede wszystkim bardzo mocny pod względem muzycznym w naszym najstarszym mieście w Polsce”.

– dodał Wiceprezydent Miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze