baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

„Myśl Trzeźwo” – rusza akcja edukacyjna drogówki

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A. – operatorem komunikatora Yanosik, od 30 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Termin działań został wybrany nieprzypadkowo w okresie Sylwestra i karnawału, albowiem będzie to czas spotkań towarzyskich, podczas których spożywany jest alkohol.

Każdy kierowca prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę karnawałową, zawczasu pomyślmy jak bezpiecznie wrócić do domu.

Przesłanie akcji „Myśl Trzeźwo” będzie promowane na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz w aplikacji Yanosik, która udostępni kierowcom materiały edukacyjne dotyczące konsekwencji prawnych kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, opracowane w formie quizu.

Działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju. Celem działań jest uświadamianie kierowcom:

  • skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – ryzyko spowodowania wypadku drogowego bądź kolizji,
  • odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu,
  • obecności alkoholu w organizmie kierującego mimo, że spożywał go poprzedniego dnia,
  • potrzeby sprawdzenia zawartości alkoholu w organizmie – badanie można wykonać w jednostkach Policji.

Źródło: KGP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze