Projekt Poznań
wszystkie_wiadomosci

Na lidera nie ma rady

Pogoń Grodzisk Mazowiecki po golach strzelonym na początku i na końcu  spotkania wygrała pojedynek z KKS-em Kalisz i umocniła się na 1 miejscu w tabeli. Drużynie Marcina Woźniaka nie pomogła nawet gra w przewadze przez ostatni kwadrans meczu.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki to rewelacja rozgrywek 2 ligi. Zespół, który w tym roku awansował ze grupy 1 trzeciej ligi jest liderem rozgrywek i nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Trenerem ekipy z Mazowsza jest Marcin Sasal, trener z doświadczeniem Ekstraklasowym i reprezentacyjnym (prowadził młodzieżowe kadry Polski). Trenerem bramkarzy oraz kierownikiem zespołu jest Sebastian Przyrowski dawniej doświadczony ligowy bramkarz i dziewięciokrotny reprezentant kraju. Od pierwszych minut widać było, że drużyna Pogoni cechuje się dużą kulturą gry i umiejętnościami poszczególnych zawodników.

Pierwszą bramkę w całym meczu zdobył już w 6 minucie Jakub Lis. Gol został strzelony po ładnej akcji gości. Bartosz Kieliba nie przeciął kluczowego podania a strzelec miał sporo miejsca na skuteczne wykończenie podbramkowej okazji. Podbił, więc sobie piłkę i strzałem z woleja pokonał Macieja Krakowiaka. Jakub Lis jeszcze co najmniej dwukrotnie w trakcie pierwszej połowy mógł poprawić swój dorobek bramkowy w tym meczu, ale w dogodnych sytuacjach nie trafiał czysto w piłkę. Swoje wybronił także Maciej Krakowiak, który zdołał choćby wybronić strzał bardzo dobrze dysponowanego Jakuba Apolinarskiego.

Ciekawy pod kątem sytuacji bramkowych był doliczony czas gry pierwszej połowy. Najpierw dwa uderzenia w kierunku bramki Dmytra Sydorenki skierowali piłkarze KKS-u Mateusz Andruszko i Wiktor Smoliński (ostatni strzał wybity został przez obrońcę Pogoni z linii bramkowej) by chwile później z kontra wyszła drużyna Pogoni. Gdyby nie dobre wejście Mateusza Gawlika to Nikodem Niski wyszedł by na pozycję sam na sam z Maciejem Krakowiakiem.

W drugiej połowie obraz gry znacznie się nie zmienił. Na skrzydle szalał Jakub Apoliniarski, choć i KKS szukał czasami wyrównania. Z przewrotki Sydorenke próbował pokonać choćby Wiktor Smoliński w 60 minucie. Przełomowym momentem była czerwona kartka dla piłkarza Pogoni – Matheusa Diasa. Co ciekawe piłkarz ten miał już wcześniej żółtą kartkę, ale sędzia Pazdecki uznał że zatrzymał on Toporkiewicza wychodzącą na czystą pozycję.

Niestety większa liczba piłkarzy na boisku nie sprawiła, że udało się KKS-owi wyrównać. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym nad bramką głową uderzył Cierpka a chwile później po stałym fragmencie piłkę na głowie miał także Maciej Krakowiak, który opuścił kaliską bramkę. Odkrycie się w ostatniej minucie spowodowało jednak bolesną kontrę rywali, którą wykończył Jakub Apolinarski i podwyższył stan meczu na 2-0.

KKS Kalisz nie poprawia bilansu punktowego i powoli rozglądać musi się na dół ligowej tabeli by nie trafić na miejsce zagrożone barażami. Kolejne spotkanie ligowe KKS rozegra w Bielsku-Białej z miejscowym Podbeskidziem.