Na składakach w szczytnym celu do Zakopanego

Grupa pasjonatów pod szyldem „Wigry Składaki Dobre Chłopaki” zdecydowała się kolejny raz na charytatywną podróż – oczywiście przemierzając ją na charakterystycznych „składakach”. W poprzednim roku celem był Hel – teraz jest nim Zakopane. Do akcji włączył się znany wokalista – Sławomir, który m.in. złożył swój podpis na dodatkowo licytowanym rowerze – Wigry 3, który w ubiegłym roku pokonał trasę Kalisz-Hel.

Tegoroczna wyprawa organizowana jest dla 5-letniego Wiktora Taterki. Grupa do Zakopanego miała startować 1 sierpnia, ale po kolejnych konsultacjach lekarskich okazało się, że zabieg wymagany jest szybciej – stąd przesunięcie terminu na 16 czerwca oraz dodatkowe działania. Celem wyprawy jest zbiórka na operację i rehabilitację wspomnianego chłopca. Jak tłumaczą na oficjalnym profilu przedstawiciele grupy: „Dotychczasowa walka o Wiktora przyniosła ogromne efekty, ale jest jeszcze długa droga do uzyskania wymarzonego celu… Czyli samodzielnego poruszania się. Wiktor jest mądrym chłopcem i wie o co walczy. Jest świadomy tego co się wokół niego dzieje i pragnie chodzić. Na drodze do celu pojawiła się przeszkoda. Powikłanie mózgowego porażenia dziecięcego, czyli podwichnięcie bioder. Bez operacji stawów biodrowych dalsza rehabilitacja jest niemożliwa.” Rodzice zdecydowali się na zabieg operacyjny w Paley European Institute w Warszawie. Jest to jedno z najlepszych miejsc do leczenia deformacji narządu ruchu. Dzięki unikalnej technice operacyjnej powrót do stanu sprzed operacji jest o wiele łatwiejszy w porównaniu do tradycyjnych metod. Po tym zabiegu nie jest konieczne unieruchomienie kończyn dolnych na okres 6 tygodni, co wpłynęłoby na niekorzyść Wiktora, osłabiając jego siłę mięśniową i tym samym tracąc wieloletnią pracę. Specjalna szyna stabilizująca założona podczas zabiegu umożliwi pionizację dziecka już na trzecią dobę po operacji. Gwarantuje to uzyskanie nowych efektów terapeutycznych, wprowadzi stabilność w obrębie bioder, a także wyeliminuje ryzyko zwichnięć stawów. Koszt takiej operacji to 140 tys. zł, a po tym zabiegu, chłopczyk będzie wymagał intensywnej, specjalistycznej i drogiej rehabilitacji, gdzie potrzebne będą środki do nawet 60 tys. zł.Naglące terminy pokrzyżowały część planów grupy pasjonatów, ale by zebrać środki wcześniej (wymagane jest przelanie ich na miesiąc przed zabiegiem, czyli do 16 maja), zdecydowali się na kolejne działania i tak do inicjatywy dołączył m.in. znany z piosenki „Miłość w Zakopanem” – Sławomir. Na tę chwilę potrzebne jest jeszcze ok. 70 tys. złotych na samą operację. Wsparcie dla grupy i przede wszystkim Wiktora można okazać odwiedzając: https://www.siepomaga.pl/wiktor-taterka, a więcej o samej akcji na profilu: https://www.facebook.com/Wigry-Sk%C5%82adaki-Dobre-Ch%C5%82opaki-383685225831914/. Licytacja składaka z podpisem Sławomira odbywa się w poście: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=837249213808844&id=383685225831914 – czas trwania do 9 maja, godz. 21:59. Źródło: Wigry Składaki Dobre Chłopaki/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze