Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Na stoku, basenie i z tradycją. – Stowarzyszenie KALISZ XXI zakończyło aktywne ferie.

Od 11 do 17 lutego dzieci i młodzież z Kalisza i południowej Wielkopolski aktywnie wypoczywała na zimowisku w Lewinie Kłodzkim zorganizowanym przez Stowarzyszenie KALISZ XXI. Były narty w Zieleńcu, basen, wycieczki, ciekawe pogadanki i wspólne zabawy.

Uczestnicy zimowiska zwiedzili zabytki Ząbkowic Śląskich, Kudowę Zdrój, Duszniki Zdrój, a także poznali Lewin Kłodzki i jego okolice. Odwiedzili też Izbę Pamięci Violetty Villas, która ostatnie mieszkała w tej miejscowości i była jej honorowym obywatelem. O życiu tej światowej sławy śpiewaczki przystępnie i ciekawie opowiedział szef Gminnego Ośrodka Kultury w Lewinie, a zarazem regionalista, Jan Bałchan.

Celem naszych obozów i kolonii jest przede wszystkim aktywny wypoczynek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z naszą historią oraz regionem w którym przebywamy. Jednym słowem przyjemne z pożytecznym, czyli zabawa i ciekawie przedstawiona oferta edukacyjna, która zainteresuje młodzież

Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynator zimowiska

Tegoroczne zimowisko z dofinansowaniem dla dzieci płatników KRUS było możliwe dzięki realizacji projektu, który Stowarzyszenie KALISZ XXI złożyło do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na zorganizowanie wypoczynku zimowego z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Jak zapewniają organizatorzy, już niedługo rozpoczną przygotowywanie kolejnego projektu, pozwalającego na organizację wypoczynku letniego nad morzem i w górach.

Źródło: Stowarzyszenie KALISZ XXI

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze