Na styku nauki i biznesu

Za nami Intelektualny Lunch Biznesowy zorganizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą. Tym razem dotyczył on współpracy na linii edukacja-biznes, czyli kaliskich i okolicznych szkół średnich oraz lokalnych przedsiębiorstw.

Intelektualny Lunch Biznesowy organizowany przez kaliską Regionalną Izbę Gospodarczą odbył się 26 kwietnia w restauracji Komoda przy ul. Niecałej w Kaliszu. Wydarzenie składało się z kilkunastu krótkich prezentacji przedstawicieli szkół oraz różnego typu instytucji. Spotkanie rozpoczęte zostało przez prezesa RIG Tomasza Gałęzkę oraz dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu Magdalena Sekura-Nowicka.

Przedstawiciele CWRKDiZ omówili historię oraz kształt polskiego systemu edukacji i wskazywali, dlaczego warto zatrudniać w swoich firmach uczniów. Jak mówił Damian Michalak, przedsiębiorca winien umiejętnie dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości, ale także patrzeć w przyszłość – przyszłością są pracownicy, a zatrudnianie uczniów to inwestycja w przyszłą kadrę.

Rozmawiano także o młodych pracownikach. Jak zauważali uczestnicy, pokolenie Z wyróżnia się spośród starszych pracowników, dlatego tak ważne jest zrozumienie jego potrzeb. Obecnie CWRKDiZ prowadzi w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie badania dotyczące pokolenia Z. Niektórzy wskazywali także na to, że pracująca w ich firmach młodzież wiejska jest często bardziej pracowita od młodzieży wychowanej w miastach.

W trakcie spotkania swoje oferty mogli zaprezentować przedstawiciele: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Technikum im. Świętego Józefa, Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych, Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych, Zespół Szkół Ogrodniczo-Rolniczych w Opatówku, Zespół Szkół nr 1 w Liskowie. Głos zabrali także przedstawiciele Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu, Państwowej Inspekcji Pracy, wiceprezes KKS-u Kalisz Robert Trzęsała.

Na zakończenie głos zabrał starosta powiatu kaliskiego Krzysztof Nosal. – Jestem fanatykiem pamięciowego liczenia – mówił Krzysztof Nosal, wskazując na nadmiernie mechaniczne spojrzenie niektórych młodych pracowników na wskaźniki pojawiające się w komputerowych tabelach. Starosta kaliski wskazywał na to, że wiedza dot. technicznych podstaw zawodu często pozwala uniknąć problemów związanych z błędami ludzkimi, których nie zauważy pracownik nieobyty z praktyką i uczony w szkole zaliczania egzaminów, a niekoniecznie zawodu.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Co tam się działo! Adam Balski starł się z chorwackim potworem!

21 maja 2022

Co się działo tej sobotniej nocy w Londynie! Najlepsze thrillery...

czytaj więcej»

Turystyka na dwóch kołach. Rowerem przez Ostrów Wielkopolski

21 maja 2022

Wiosna zaskoczyła w tym roku wyjątkowo ładną i ciepłą pogodą....

czytaj więcej»

Drugi etap obchodów stulecia kaliskiej Prosny

21 maja 2022

W niedzielę 22 maja odbędą się obchody stulecia Prosny 1922...

czytaj więcej»

Plenerowa Impreza Rodzinna

21 maja 2022

Od 12:00 do 21:30 na placu przy Centrum Kultury i...

czytaj więcej»

Za tydzień rodzinny rajd rowerowy

21 maja 2022

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Miasto Kalisz zapraszają do wzięcia udziału...

czytaj więcej»

ZSP w Kaliszu z klasami patronackimi Klastra Lotniczego

21 maja 2022

19 maja 2022 roku uroczyście został podpisany aneks dot. współpracy...

czytaj więcej»