Siatkarki Energ MKS Kalisz w meczu z BKS Bielsko-Biała

Na tarczy z Legionowa. Porażka siatkarek Energi MKS-u Kalisz

Kaliskie siatkarki weekendu również nie zaliczą do udanych. Po czterech zwycięstwach z rzędu, zawodniczki Energi MKS-u Kalisz musiały uznać wyższość ekipy z Legionowa.

Pierwszy set, zwłaszcza jego początek, należał do gospodyń. Po pierwszych minutach spotkania na tablicy widniał wynik 5:2. To nie powstrzymało jednak kaliszanek, które doprowadziły do wyrównania 7:7. Stany remisowe ciągnęły się praktycznie przez całą premierową partię. Dopiero w końcówce, od stanu 20:20 to zawodniczki z Legionowa przejęły inicjatywę i wygrały 25:22.

Drugi set to gra punkt za punkt od samego początku. Lekka przewaga kaliszanek doprowadziła do ich prowadzenia 14:11, gospodynie jednak zaczęły wyrównywać wynik, osiągając rezultat 16:16. Dobrej gry z początku Energa MKS Kalisz jednak nie zmarnowała. Osiągając stan 20:17 i 25:20 ostatecznie wygrała tę część meczu.

Trzecia partia to powtórka z rozrywki z dwóch poprzednich setów. Od stanu 10:10 ekipa z Legionowa zaczęła budować przewagę (16:11), którą na chwile zachwiało doprowadzenie przez kaliszanki do wyniku 23:22. Ostatecznie to gospodynie przeważyły szalę i wygrały 25:22.

Czwarty, i jak się później okazało, już ostatni set, to dominacja gospodyń od samego początku. Stany 11:6 i 16:11 dobrze pokazywały dobrą grę drużyny z Legionowa. Kaliszanki przybliżyły się wynikiem, doprowadzając do stanu 18:16, jednak od tego momentu to Legionovia pokazała swoje umiejętności i wygrała 25:18, cały mecz zaś 3:1.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:18)