Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku trwa. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metodą uzupełniającą w szczególnie uzasadnionych przypadkach, kiedy osoba objęta spisem powszechnym nie może dopełnić obowiązku samospisu przez Internet, jest spis przez telefon na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem.

W związku ze spisem powszechnym Prezydent Miasta Kalisza ogłosił uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki: mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie:

  1. przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych, w zależności od aktualnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu (interaktywną aplikację formularzową), które zostanie mu przekazane na podstawie protokołu przekazania stanowiącego załącznik do umowy zlecenia;
  2. zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej;
  3. przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie z powodu rezygnacji, zachorowań itp. lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

Kandydaci na rachmistrzów spisowych  w NSP 2021 mogą składać dokumenty:

1) osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Kalisza przy Głównym Rynku 20 – w „Recepcji” Ratusza;

2) za pośrednictwem poczty elektronicznej na skrzynkę e-mailową: sslugacz@um.kalisz.pl (należy przesłać skan lub zdjęcie wypełnionego i osobiście podpisanego kwestionariusza);

3) za pośrednictwem platformy ePUAP: /20t18jhef6/skrytka;

4) za pośrednictwem operatora pocztowego (Poczty Polskiej, firm kurierskich) kierując na adres:

Urząd Miasta Kalisza

Główny Rynek 20

62-800 Kalisz

z dopiskiem na kopercie lub w temacie korespondencji elektronicznej: „Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych”.

Do złożenia oferty przez kandydata na rachmistrza spisowego można skorzystać z formularza „Formularz – oferta kandydata na rachmistrza spisowego do narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2021 r. – druk w załączeniu. Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej www.kalisz.pl oraz w Gminnym Biurze Spisowym dla Miasta Kalisza – nr tel. 62/5049719 lub 62/5049766 lub 62/7654404.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze