Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Nadchodzi piąta edycja Konkursu Wokalnego „Viva Calisia”

Przed nami piąta edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Viva Calisia”, który służy promocji młodych utalentowanych wokalistów. Na uroczystą galę laureatów zaprosili prezydent Krystian Kinastowski i prof. dr hab. Ewa Iżykowska-Lipińska, światowej sławy śpiewaczka, aktorka, wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prezes Fundacji Arte Eva, wyróżniona tytułem Honorowy Obywatel Miasta Kalisza.

Konkurs jest przeznaczony dla młodych śpiewaków słuchaczy różnych typów szkół muzycznych, studentów i absolwentów uczelni muzycznych.

Impreza na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny Kalisza. Konkurs „Viva Calisia” będzie miał swoją jubileuszową, piątą, edycję. Wszyscy mamy w pamięci ostatni konkurs, który był na bardzo wysokim poziomie. Bardzo się cieszę, że dzięki pani profesor i fundacji mamy namiastkę opery w naszym mieście – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ewy Iżykowskiej „ARTE EVA”.

To inicjatywa niezwykle potrzebna dla młodych artystów, którzy muszą zaistnieć, sprawdzić swoje umiejętności, zderzyć się z innymi śpiewakami, zawalczyć o nagrody, ale jednocześnie sprzedać się. Ma to być konkurs, który wyznaczy dalsze ścieżki kariery – powiedziała prof. dr hab. Ewa Iżykowska-Lipińska, pomysłodawczyni organizowanego od 5 lat konkursu.

Wielu śpiewaków – laureatów „Viva Calisia” – rozpoczyna karierę solową poza granicami. Jedna z laureatek, Magdalena Stefaniak, współpracuje dziś z Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 34 śpiewaków z Chin, Ukrainy oraz z Polski. W jury zasiądą m.in. dyrektorzy oper poznańskiej i łódzkiej.

Jak podkreślił Kazimierz Matusiak, wiceprezes zarządu Fundacji Ewy Iżykowskiej Arte Eva, działalność organizacji nie ogranicza się do konkursu „Viva Calisia”. Fundacja angażuje się również m.in. w izraelski festiwal Music of The World, w którym od kilku lat utalentowane dzieci i młodzież z kaliskich szkół i szkoły muzycznej zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Koncert laureatów odbędzie się 1 grudnia o godz. 19:00. W sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej – auli WPA UAM zabrzmią najpiękniejsze arie z oper wielkich mistrzów.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze