Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nagroda, odznaka, honorowe obywatelstwo – można zgłosić kandydata

31 marca 2022 r. upływa termin zgłaszania kandydatów do wyróżnień: Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalisza, Odznaka Honorowa Miasta Kalisza oraz Nagroda Miasta Kalisza.

Corocznie najważniejsze miejskie wyróżnienia wręczane są podczas czerwcowego Święta Miasta. Podmioty uprawnione do przedstawiania kandydatur to: prezydent, radni, kluby radnych, stowarzyszenia, związki i inne organizacje.

Zgłoszenia należy kierować do przewodniczącego Rady Miasta Kalisza (Kancelaria Rady Miasta, Villa Calisia). Po wyczerpaniu procedury opiniodawczej, Rada Miasta Kalisza zdecyduje o wyborze osób, które zostaną uhonorowane najwyższymi miejskimi odznaczeniami. Wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej sesji, która odbędzie się
10 czerwca 2022 roku z okazji Święta Miasta Kalisza.

Wnioski, które należy wypełnić, aby zgłosić swojego kandydata, znajdują się w załącznikach na stronie Miasta Kalisza: TUTAJ.

Źródło: UM Kalisza

Kilka ciekawostek

Medal Honorowego Obywatela Miasta Kalisza wykonany jest z brązu, techniką odlewu. Relief wypukły przedstawia motyw z pieczęci miasta z 1374 r.

Odznaka Honorowa Miasta Kalisza jest zaszczytnym honorowym wyróżnieniem przyznawanym za zasługi na rzecz rozwoju Miasta Kalisza.

Może być przyznawana także osobom prawnym, nie tylko fizycznym.

Liczba odznak w roku może wynosić maksymalnie 5.

Odznakę stanowi medal okrągły o średnicy 38 mm tłoczony w metalu barwy złotej, z obustronnie zaznaczoną krawędzią, na stronie odwrotnej szerszą, z uszkiem i kółkiem do zawieszenia na wstążce.

Nagroda Miasta Kalisza jest szczególnym finansowym wyróżnieniem, a jej wręczenie jest wyjątkowo uroczystą formą uczczenia Święta Miasta Kalisza i osób ofiarnie służących Miastu, które swą pracą przyczyniły się do wielopłaszczyznowego ożywienia kulturalnego, społecznego i gospodarczego Miasta Kalisza. Celem przyznania Nagrody jest wsparcie dalszego rozwoju działalności uhonorowanego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze