baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Nagroda TVN dla kaliskiej biblioteki!

W kwietniu tego roku wyemitowano reportaż w Dzień Dobry TVN o biblio-kotach w Filii nr 6 w Szczypiornie. Widzowie zdecydowali, że to najPOZYTYWniejszy materiał kwietnia! Ekipa TVN zawitała dziś (30 maja) ponownie do biblioteki i cała Polska na żywo mogła zobaczyć uroczysty moment wręczenia nagrody POZYTYWKI.

Redaktor Piotr Wojtasik z całą ekipą nie kryli, że są wielbicielami zwierząt i bardzo się cieszą, że Pozytywka trafiła właśnie do bibliotekarek z Kalisza. Od początku istnienia filia nr 6 z oddziałem Izba Pamięci Szczypiorna opiekowała się wolnożyjącymi kotami z okolicy, na co pozwoliła w 2020 roku zmiana regulaminu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i ogłoszenie akcji wymyślonej przez wicedyrektor Annę Kubiak – „Pupile widziane mile”.

Początkowo bibliotekarki z Filii nr 6, czyli Maria Kubacka-Gorwecka, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Agata Mizgalska, Anna Plota oraz wolontariuszka Adrianna Kaczmarek, studentka WPA UAM, jedynie regularnie je dokarmiały, z czasem – po skontaktowaniu się z Urzędem Miasta – zaczęły „organizować” skierowania do lecznicy, gdzie zwierzęta otrzymują pomoc w razie choroby. Dzięki ich zaangażowaniu przeprowadzano także zabiegi kastracji i sterylizacji oraz zaszczepiono część zwierząt.

Szczypiornickie pupile są na tyle zżyte ze swoimi opiekunkami, na tyle dzięki nim zaufały człowiekowi, że bez najmniejszego problemu odnajdują się jako domowe! Dotąd aż dziewięć kotów trafiło do domów!

Jeśli ktoś ma ochotę przypomnieć sobie nagrodzony reportaż, można obejrzeć go pod linkiem – https://youtu.be/zICXrpQhyBI

źródło: MBP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze