baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Nagrody dla absolwentek „Asnyka”

Tradycją stało się nagradzanie najlepszego absolwenta kaliskiego „Asnyka” oraz najlepszego ucznia z języka niemieckiego w szkole przez Burmistrza Miasta Hamm oraz Stowarzyszenie Kulturbrücke Hamm-Kalisz.

W tym roku dyplomy i nagrody przyznawane są już po raz dwudziesty, nad czym czuwa ze strony niemieckiej Ulrich Kroker, prezes stowarzyszenia, a z polskiej germanistka I Liceum Ogólnokształcącego,, Agnieszka Iwanow-Maruda. Cieszyć może fakt, że nowy Burmistrz Hamm – Marc Herter postanowił kontynuować tę tradycję. 
We wtorek 25 maja dyplomy otrzymały dwie absolwentki z identyczną najwyższą średnią, Julia Jaworska i Jagoda Niczyporuk oraz najlepsza z języka niemieckiego, laureatka 44.Olimpiady Języka Niemieckiego, Larissa Biernacki.
Oprócz pamiątkowych dyplomów, które wręczyła uczennicom wicedyrektor I Liceum, Emilia Wojtulewicz, nagrodzone uczennice otrzymały fundusze na zakup książek oraz najlepsze życzenia na przyszłość w szczególnym, trzydziestym roku partnerstwa Kalisza i Hamm, do którego Asnyk jako partnerska szkoła Hammonense, dołożył swoją cegiełkę. Dyrektor I Liceum, Urszula Janczar, wystosowała do fundatorów listy z podziękowaniem za wieloletnie pielęgnowanie tak szczególnej tradycji.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze