Nagrody dla absolwentek “Asnyka”

Tradycją stało się nagradzanie najlepszego absolwenta kaliskiego "Asnyka" oraz najlepszego ucznia z języka niemieckiego w szkole przez Burmistrza Miasta Hamm oraz Stowarzyszenie Kulturbrücke Hamm-Kalisz.

W tym roku dyplomy i nagrody przyznawane są już po raz dwudziesty, nad czym czuwa ze strony niemieckiej Ulrich Kroker, prezes stowarzyszenia, a z polskiej germanistka I Liceum Ogólnokształcącego,, Agnieszka Iwanow-Maruda. Cieszyć może fakt, że nowy Burmistrz Hamm – Marc Herter postanowił kontynuować tę tradycję. 
We wtorek 25 maja dyplomy otrzymały dwie absolwentki z identyczną najwyższą średnią, Julia Jaworska i Jagoda Niczyporuk oraz najlepsza z języka niemieckiego, laureatka 44.Olimpiady Języka Niemieckiego, Larissa Biernacki.
Oprócz pamiątkowych dyplomów, które wręczyła uczennicom wicedyrektor I Liceum, Emilia Wojtulewicz, nagrodzone uczennice otrzymały fundusze na zakup książek oraz najlepsze życzenia na przyszłość w szczególnym, trzydziestym roku partnerstwa Kalisza i Hamm, do którego Asnyk jako partnerska szkoła Hammonense, dołożył swoją cegiełkę. Dyrektor I Liceum, Urszula Janczar, wystosowała do fundatorów listy z podziękowaniem za wieloletnie pielęgnowanie tak szczególnej tradycji.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter