Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Nagrody dla Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

W dniu 12 grudnia br. we Wrocławiu odbył się XXIV finał Konkursu o Puchar Recyklingu.

W trakcie uroczystej gali Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” działający w obrębie Powiatu Kaliskiego został uhonorowany Pucharem Recyklingu Krajowej Izby Gospodarczej. Kapituła Konkursu doceniła również zaangażowanie związku w zakresie prawidłowo prowadzonej gospodarki odpadami komunalnymi przyznając nam nagrodę główną w kategorii „Lider recyklingu – opakowania”. Kolejną nagrodę ZKG otrzymał z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pana Jacka Bogusławskiego w kategorii „Aktywni w Wielkopolsce” w której to nagradzane są podmioty działające na terenie Wielkopolski. Nagrody odebrał Pan Jan Adam Kłysz Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina. 

Konkurs o Puchar Recyklingu jest organizowany przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny” od 1999 roku i jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie, spośród zgłoszonych podmiotów, tych, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. Konkurs jest skierowany zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.

-Cieszymy się bardzo z faktu znalezienia się w tak zaszczytnym gronie laureatów Konkursu. Jesteśmy dumni, że praca całej Załogi Zakładu „Orli Staw” i wieloletnie działania w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony środowiska zostały dostrzeżone i pozytywnie ocenione – oświadczyli przedstawiciele Związku.

Źródło: Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze