Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Najlepsze instytuty naukowe ze świata chcą współpracować z Akademią Kaliską!

Akademia Kaliska została członkiem naukowego konsorcjum, które powstało z udziałem najlepszych na świecie instytutów naukowych i uniwersytetów. Konsorcjum będzie współpracować w zakresie prowadzenia badań naukowych, a z czasem w kształceniu doktorantów w dziedzinie nauk medycznych i medycyny.

Umowę podpisało 12 uniwersytetów i instytutów, które będą prowadziły wspólne badania naukowe. Poza Akademią Kaliską są to: Narodowy Instytut Badań i Szkoleń w zakresie Bioprocesów (NIBRT) w Dublinie (Irlandia), Uniwersytety z Galway i Maynooth (Irlandia), Neapolu (Włochy), Münster,  Monachium (Niemcy), Granady (Hiszpania), Porto (Portugalia), Maastricht i Utrechtu (Holandia), Tartu (Estonia) oraz Karolinska Institutes w Sztokholmie (Szwecja). Szczególnie współpraca z ostatnim z wymienionych partnertów, jest nobilitująca dla Akademii Kaliskiej.

„Instytut Karolinska w rankingu QS World University Rankings w dziedzinie Nauk o Życiu zajmuje 7. miejsce na świecie i 3. w Europie. Dla porównania Uniwersytet Warszawski zajmuje w tym rankingu 284 miejsce, Uniwersytet Jagielloński został sklasyfikowany na 293. miejscu, zaś Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu jest sklasyfikowany między 801-1000 pozycją. Dlatego, gdy naukowcy z tego instytutu wskazali nas, jako partnera do prowadzenia wspólnej, polsko – szwedzkiej szkoły doktorskiej, poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni” – powiedział rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła.

Naukowcy z Instytutu Karolinska wzięli pod uwagę badania i międzynarodowe osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk medycznych z ostatnich 3 lat, potencjał oraz prestiż międzynarodowy i światowy kadry naukowej.

„To kolejny dowód, że prowadzimy badania naukowe o zasięgu międzynarodowym i publikujemy je w wysoko punktowanych, światowych i renomowanych czasopismach naukowych, co zostało zauważone przez jedną z najbardziej prestiżowych placówek naukowych świata. Warto wspomnieć, że to właśnie komitet Instytutu Karolinska przyznaje Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny” – dodaje prof. Andrzej Wojtyła.

Plany bliskiej współpracy są bardzo ambitne, a wśród nich jest utworzenie w pewnej perspektywie czasowej polsko-szwedzkiej szkoły doktorskiej. Doktoranci z Polski i Szwecji prowadziliby wspólne badania naukowe, które byłyby publikowane pod okiem profesorów pracujących naukowo w obu placówkach naukowych. Na koniec cyklu kształcenia doktoranci mają otrzymać obustronny dyplom doktorskiego PhD. Zgodnie z ramowymi planami, doktoranci Akademii Kaliskiej trzy semestry (1,5 roku) będą musieli spędzić w Szwecji podobnie jak przyjęci na studia doktoranckie w Instytucie Karolińska taki sam czas będą musieli spędzić w Kaliszu prowadząc badania.

źródło: Akademia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze