baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów odwiedził Kalisz

To było wyjątkowe i niezwykle inspirujące spotkanie. Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu odwiedził Janek Mela, podróżnik, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w ciągu jednego roku, laureat wielu nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej oraz autor książki „Poza horyzonty”.

W wypełnionej po brzegi sali gość opowiadał o swoich podróżach i przekraczaniu granic, o odwadze i wytrwałości, po prostu o życiu.

Jan Mela jest najmłodszym w historii zdobywcą dwóch biegunów w jednym roku (miał 15 lat), a także pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która tego dokonała. Jest również założycielem i prezesem fundacji „Poza Horyzonty”. Współtworzy program podróżniczy Między biegunami emitowany na antenie Radia Kraków. Zasiadał w Radzie Programowej internetowego Radia IN. W 2009 przebiegł New York City Maraton.

Wyprawy Jana Meli:

2004: „Razem na Biegun”. Wyprawa obejmowała oba bieguny Ziemi (północny i południowy) w jednym roku, dotarł tam razem z Markiem Kamińskim, Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem (biegun północny)
2008: Wyprawa na Kilimandżaro – wyprawa na najwyższy szczyt Afryki
2009: Wyprawa na Elbrus – wyprawa na najwyższy szczyt Kaukazu
2010: Wyprawa na El Capitan

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: Książnica Pedagogiczna

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze