Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Najnowsze trendy w dostawach: co się zmienia i jak to wpływa na doświadczenia klientów

Handel w sieci kwitnie, co jest szczególnie widoczne w Polsce, gdzie rynek w niedługim czasie osiągnął wartość około 100 miliardów złotych. Jednym z motorów napędowych tego zjawiska są usługi świadczone przez kurierów. W ostatnich latach zmienia się charakter dostaw, które odpowiadają na coraz wyższe oczekiwania klientów. Jakie trendy możemy zaobserwować?

Q-commerce

Jednym z bardziej widocznych procesów, zachodzących w branży logistycznej w ostatnich latach jest rozwój quick commerce (q-commerce). Chodzi o dostawy realizowane w obrębie miast w czasie liczonym w minutach. Na razie trend dotyczy przede wszystkim dostaw z lokali gastronomicznych, jak również zakupów spożywczych, za którymi stoją rozsiane po miastach magazyny typu dark stores oferujące wyłącznie sprzedaż w sieci z szybką dostawą.

Istnieje prawdopodobieństwo, że za jakiś czas q-commerce rozprzestrzeni się na kolejne gałęzie internetowej sprzedaży, a kurierzy poruszający się na skuterach i rowerach elektrycznych będą dostarczać konsumentom między innymi odzież, sprzęt sportowy czy elektronikę.

Ekologiczne dostawy

Cała branża logistyczna zgodnie z oczekiwaniami klientów kładzie coraz większy nacisk na troskę o środowisko. Dobrymi tego przykładami są wspomniane rowery elektryczne zastępujące furgonetki w ramach miejskich dostaw, ale to nie wszystko.

W branży e-commerce pojawiły się opakowania wielorazowego użytku, tak zwane EkoBoxy zaproponowane przez InPost. Allegro stawia na własne urządzenia paczkowe zasilane wyłącznie odnawialną energią. Większość firm powoli rezygnuje z dokumentów w formie papierowej, wybierając ich elektroniczne odpowiedniki.

Elastyczne dostarczenie przesyłek

Firmy kurierskie muszą stale dostosowywać się nie tylko do wymagań, ale również stylu życia swoich klientów. Ten wiąże się z dużą mobilnością. W efekcie odbiorcy coraz trudniej przewidzieć, czy kurier w wyznaczonym dniu zostanie go pod wskazanym adresem.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest rosnące znaczenie przesyłek dostarczanych w soboty. Ponadto firmy kurierskie podchodzą bardziej elastycznie do realizowanych dostaw i odbiorcy paczek mogą niemal do ostatniej chwili zmienić adres, a nawet formę dostawy – na przykład poprosić o przekierowanie przesyłki do punktu odbioru. W wielu przypadkach taka usługa ma darmowy charakter.

Chcesz korzystać z usług kurierskich w sposób tani i elastyczny, idealnie dostosowany do twoich potrzeb? Wybierz serwis wysyłkowy Sendit. Dzięki niemu w jednym miejscu po wypełnieniu formularza porównasz oferty wiodących przewoźników działających w Polsce. Wybierzesz również preferowaną przez ciebie formę dostawy spośród wielu opcji, a także skorzystasz z usług dodatkowych. Więcej na temat tej innowacyjnej platformy kurierskiej przeczytasz pod adresem: https://www.sendit.pl/blog/najtansze-przesylki

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze