Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Najpiękniejsze standardy jazzowe „For Love About Love” w Kaliszu

Już wkrótce w naszym mieście zagra kwartet muzyczny na czele z wokalistką Anastazją Simińską, której towarzyszyć będą – znani kaliskiej publiczności gitarzysta Marcin Mańka, pianista Tomasz Ratajczak a także Lechosław Nowak, który namaluje piękne dźwięki na trąbce. Wszystko zapakowane będzie w subtelnym, akustycznym brzmieniu.

Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 19:00  w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Bilety dostępne w sprzedaży już od 1 marca (30 zł).

Anastazja Simińska

Aktorka musicalowa, wokalistka, trener wokalny. Od czterech lat asystentka w klasie śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku – specjalność musical. Od pięciu lat związana z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie zagrała role: tytułową Aidę, Dawn w Waitress, Lilu w Przypadkach Robinsona Crusoe oraz Nel w Pilotach. Obecnie jako aktorka gościnna współpracuje z: Teatrem Syrena –  Wednesday Addams w Rodzinie Addamsów, Operą na Zamku w Szczecinie – Polly Baker w Crazy For You oraz ze Sceną Relax w Warszawie – spektakl muzyczny Abonament na szczęście. 

W 2021 roku wcieliła się w rolę Kaśki w słuchowisku Posyłka – spektaklu audio na podstawie pieśni Władysława Żeleńskiego.

Laureatka XV. Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, w kategorii “Najlepsza Wokalistka Musicalowa”. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka festiwali wokalnych w Moskwie, Słonecznym Brzegu w Bułgarii, a także w Studenckiego Festiwalu w Krakowie, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu.

Jako instruktor wokalu współpracuje z fundacjami Musicamp oraz Proscenium.

Lechosław Nowak

Trębacz: solista, kameralista, muzyk Orkiestry Filharmonii Kaliskiej, dyrygent i lider big bandu oraz wieloletni edukator muzyczny.

Od wielu już lat pracę instrumentalistt w klasycznej orkiestrze łączy z osobistą muzyczną fascynacją i inspiracją – jazzem. Chętnie jako trębacz angażuje się w akustyczne projekty i sam także jest ich inspiratorem.

W przestrzeni zarezerwowanej dla pasji i smooth jazzowej muzycznej narracji odnajduje satysfakcję i odskocznię od ‘klasycznej’ codzienności.

Zdjecie3-684x1024

Tomasz Ratajczak

Z muzyką związany od ponad 20 lat. Pianista, pedagog kompozytor aktywnie działający na estradzie.

Założyciel i członek wielu formacji muzycznych. Absolwent akademii muzycznej we Wrocławiu i Poznaniu. Stale współpracujący z filharmonią i teatrem w Kaliszu, w którym gra oraz aranżuje muzykę do spektakli.

Jego gusta muzyczne to muzyka klasyczna, jazz, rock, muzyka elektroniczna. Lubi łączyć różne gatunki muzyczne np. Klasykę z jazzem.

Muzyczny obywatel świata. Grywał w Danii, Szwecji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz brał udział tourne wraz z orkiestrą symfoniczną i chórem, wykonując muzykę Ennio Morricone.

Zdjecie4

Marcin Mańka

Pochodzący z Kalisza, na co dzień zamieszkały w Poznaniu multiinstrumentalista, pedagog, aranżer muzyczny, kompozytor, muzyk sesyjny.

Właściciel prywatnej szkoły gry na instrumentach muzycznych „Konsonans – kuźnia muzycznych talentów”, prężnie działającej w okolicach miasta Poznań. Inicjator wielu dziecięcych i młodzieżowych wydarzeń artystycznych w tym festiwali. Jako gitarzysta, bierze udział w licznych projektach muzycznych na scenie i w studio.

Występował m.in z takimi znanymi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Maciej Balcar czy Maja Hyży. Współpracował również z Filharmonią kaliską.

Najchętniej poruszający się w klimatach muzyki bluesowej i smooth jazzowej.

Zdjecie6-1366x2048

źródło: CKiS, fot.: yt

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze