reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Najsmaczniejsze i największe pyry już 18 listopada w Liskowie

Już w sobotę 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs, w którym zaprezentowane zostaną największe wielkopolskie pyry oraz potrawy z ziemniaka w dowolnej formie kulinarnej.

Organizatorem konkursu pn. „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych, uczczenie zbiorów oraz integrację i zaangażowanie społeczności w wydarzenia. Ponadto pokreślone zostanie znaczenie pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski.Wydarzenie sprzyja także identyfikacji oraz zebraniu wiedzy o potrawach regionalnych z ziemniaków.

Już po raz trzeci zostaną zważone największe pyry oraz wybrane najsmaczniejsze potrawy z pyry. Wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do odkrycia wyjątkowych smaków i receptur wielkopolskiej kuchni, promocji dorobku gospodyń oraz wygrania atrakcyjnych nagród. Konkurs pozwala zaprezentować miejscowe specjały z utrwalić rodzime przepisy i tradycje kulinarne. Na odwiedzających wydarzenie odbywające się 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie czeka moc atrakcji i unikatowe przysmaki – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Finał konkursu, na którym uczestnicy zaprezentują swoje największe pyry oraz jadło odbędzie się 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie, ul. ks. Wacława Blizińskiego – start o godz. 12.00. Od 12.00 do 14.00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe na największą wielkopolską pyrę. Komisja Konkursowa wybierze najlepsze potrawy z pyry oraz najcięższe pyry, które zostaną nagrodzone. Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. degustacje potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz występy artystyczne.

źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Andrzej

Andrzej Pytloch przyjade do Liskowa na taka fajna lokalna impreze

Najnowsze