baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Największe takie manewry w kraju!

To będą największe tego rodzaju manewry w kraju, które mają sprawdzić zdolności i przygotowanie polskich służb ratunkowych do sytuacji kryzysowych. 21 maja br. nad zalew Blewązka w Kobylej Górze (pow. ostrzeszowski), zjadą się wszystkie służby cywilne, mundurowe i wojskowe odpowiedzialne za ratownictwo i bezpieczeństwo w Polsce. Partnerem wydarzenia jest Akademia Kaliska.

W piątek 12 maja odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu przedsięwzięciu. Rektora uczelni reprezentował dyrektor administracyjny Łukasz Mikołajczyk. – Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas wszystkich priorytetowe i dzięki pasjonatom, którzy chcą szeroko o tym mówić, możemy się tutaj spotkać, aby nasze społeczeństwo zobaczyło, jak ogromny potencjał mają szeroko pojęte służby w Polsce – podkreślił. – My jako uczelnia mamy wiele kierunków związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym, a również na Wydziale Nauk o Zdrowiu kształcimy ratowników medycznych i pielęgniarki, co też ma związek z szeroko pojętym bezpieczeństwem – dodał.


W ramach Wielkiego Pikniku Służb pn. „Wielka Akademia Ratownicza RENEGADE/SAREX-23”, będzie można podziwiać najnowszy sprzęt ratowniczy, śmigłowce, manewry, pokazy, ćwiczenia i warsztaty służb. A to tylko część zaplanowanych atrakcji. Szczegóły już wkrótce.


Organizatorem manewrów jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego, a koordynatorem Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: AK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze