reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Namaluj „Przyjaciela do Adopcji”!

Z inicjatywy radnych Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza powstał konkurs plastyczny „Przyjaciel do Adopcji”. Oprócz zachęcania do tworzenia i doskonalenia umiejętności plastycznych, konkurs ma przede wszystkim zwrócić uwagę na trudną sytuację bezdomnych zwierząt z kaliskiego schroniska.

Na zbliżający się okres zimowy nie patrzą z optymizmem podopieczni kaliskiego schroniska. Przy ul. Warszawskiej 95 znajduje się wiele zwierząt czekających na kochający dom. Często te zwierzęta są niedoceniane – w związku z tym radni MRMK postanowili zwrócić uwagę mieszkańców miasta na te wspaniałe stworzenia.

Mam nadzieję, że uczestnicy konkursu wzorując swoje prace na zwierzętach przebywających w kaliskim schronisku zauważą ich piękno. Następnie przyjdą do schroniska z rodzicami, a pierwsze spotkanie z tym psem, czy też kotem będzie miłością od pierwszego wejrzenia i wrócą do domu już razem – powiedziała przewodnicząca MRMK Anna Druciarek

Konkurs ma również zachęcić młodych ludzi do tworzenia i doskonalenia ukierunkowanych plastycznie umiejętności, ukazać piękno, które drzemie w relacji człowieka ze zwierzęciem – zademonstrować jak szczególna oraz wyjątkowa jest to więź. Oprócz tego rozbudzać i rozwijać wrażliwość na potrzeby zwierząt, uświadamiać o zagrożeniach wynikających z postawy obojętności.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i wychowankowie kaliskich szkół i placówek oraz przedszkolaki z „0”. Prace rozpatrywane będą w kategoriach: 6-10 lat, 11-15 lat, powyżej 15 lat oraz osoby niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych.

Format pracy plastycznej powinien być nie mniejszy niż A3. Prace mogą być wykonane dowolną techniką malarską, rysunkową lub graficzną.

Termin i miejsce dostarczania prac: do 9 listopada 2022 roku, MDK, ul. Teatralna 3, tel. 62 767 25 21

Konkurs organizowany jest we współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza z Miastem Kalisz, Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu oraz Schroniskiem dla Zwierząt w Kaliszu.

Źródło: MRMK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze