Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem w Książnicy Pedagogicznej

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania w Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu odbędzie się z udziałem prof. Michała Rusinka - literaturoznawcy, tłumacza, pisarza, byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej i członka Rady Języka Polskiego.

Prof. Michał Rusinek w ramach 10. edycji Narodowego Czytania przytoczy fragment książki Gabrieli Zapolskiej “Moralność Pani Dulksiej”. Wydarzenie odbędzie się 8 września o godzinie 12. Wezmą w nim udział także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu, Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie oraz uczniowie z Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Kępna i Ostrzeszowa. Na koniec odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem, który przybliży zgromadzonym swoją twórczość (pisze i tłumaczy książki dla dzieci i dorosłych), opowie o działalności jako prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz podpisze książki. Dla uczniów przygotowano także atrakcję w postaci internetowego pokoju zagadek „Zaginiony wers dramatu, czyli biblioteczny escape room z Moralnością pani Dulskiej w tle”, do którego link otrzymają podczas spotkania. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na facebooku Książnicy Pedagogicznej.

Źródło: Książnica Pedagogiczna w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter