baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

„Nasi Soliści” w kaliskiej Filharmonii!

Soliści Filharmonii Kaliskiej wraz z całą orkiestrą pod batutą, pochodzącej z naszego miasta, Natalii Karolak zaprezentowali się w piątkowy wieczór w repertuarze takich kompozytorów jak Schumann, Wieniawski czy Rosauro. Coroczny koncert „Nasi Soliści” był okazją do bliższego poznania kaliskich filharmoników w roli solistów, ale i nie tylko!

Skrzypek Arkadiusz Hylewski, altowiolista Szymon Półtorak oraz wibrafolista Bartosz Bindel wystąpili jako „Nasi Soliści”. Ci muzycy Filharmonii Kaliskiej grali w piątkowy wieczór przysłowiowe pierwsze skrzypce. Repertuar był niezwykle różnorodny: począwszy od romantycznej Uwertury Manfred op. 115 Roberta Schumanna, poprzez Fantazja na altówkę i orkiestrę op. 94 Johanna Nepomuka Hummela i II koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego, skończywszy na współczesnym Koncercie nr 1 na wibrafon i orkiestrę autorstwa Ney Rosauro. Za pulpitem dyrygenckim stanęła pochodząca z Kalisza Natalia Karolak, absolwentka III LO im. M. Kopernika w Kaliszu, która swoją karierę muzyczną rozwija w Bydgoszczy.

Koncert z dowcipem poprowadził zaś kontrabasista Tobiasz Michna, który zgrabnie prezentował nie tylko utwory i sylwetki wykonawców, ale i nieznane ciekawostki o występujących muzykach.

Fot.: KŁ

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze