Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nastolatki kradły odzież w sklepach w jednej z galerii

Dwie nastolatki zostały przyłapane na kradzieży odzieży w jednym ze sklepów na terenie kaliskiej galerii. Dziewczęta w wieku 14 i 15 lat zostały ujęte na gorącym uczynku przez pracownika sklepu. Jak ustalili policjanci Zespołu ds. Nieletnich nieletnie w ostatnich tygodniach dokonywały kradzieży również w innych sklepach tej samej galerii. O ich poczynaniach został powiadomiony Sąd Rejonowy- Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Młodzi ludzie nie są bezkarni. Nieletni powinni pamiętać, że im również grozi odpowiedzialność za popełnienie czynów zabronionych. Konsekwencji swojego zachowania nie unikną 14 i 15 latka, które zostały przyłapane na kradzieży odzieży w jednym ze sklepów kaliskiej galerii.

Jak ustalili policjanci Zespołu ds. Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu nieletnie dokonywały kradzieży już od kilku tygodni w różnych sklepach znajdujących się na terenie jednej z kaliskich galerii. W mieszkaniach u każdej z nich w toku wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli skradzioną odzież. Teraz za swoje czyny nastolatki poniosą odpowiedzialność ponieważ sprawa trafi do Sądu Rejonowego – Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kaliszu, który zadecyduje o ich losie.

Funkcjonariusze apelują do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. Warto porozmawiać z nimi o poszanowaniu czyjejś własności, aby uniknąć możliwych konsekwencji prawnych. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, trafiają na drogę sądową.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze