Nastoletnia medalistka z wizytą w ratuszu

Prezydent Krystian Kinastowski pogratulował sportowych sukcesów Marii Rudowicz, zawodniczce UJKS Szturwał Kalisz. 13-letnia Marysia zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata w IQFOiL Class na Mistrzostwach Świata Juniorów rozegranych na włoskim jeziorze Garda.

Maria Rudowicz we Włoszech rywalizowała ze starszymi zawodniczkami. W rywalizacji w kategorii U17 zajęła doskonałe czwarte miejsce, ze stratą zaledwie dwóch punktów do trzeciej lokaty. W klasyfikacji U15 kaliszanka okazała się bezkonkurencyjna – wygrała z przewagą ponad 30 oczek nad kolejną żeglarką. Podczas spotkania w ratuszu, gratulacje Marii, jej mamie Annie Rudowicz oraz trenerce Marcie Jackowskiej złożył prezydent Krystian Kinastowski. Życzył jej powodzenia w kolejnych startach. W połowie sierpnia Marysia wystartuje w Mistrzostwach Polski, a później – w Estonii – na Mistrzostwach Europy.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza