Nextbike ponownie jako jedyny

Nextbike, dotychczasowy operator rowerów miejskich w Kaliszu, kolejny raz jako jedyny chce podjąć się współpracy z miastem. Otwarto właśnie oferty.

To już kolejna próba utrzymania w Kaliszu miejskich rowerów, które cieszą się sporą sympatią i zainteresowaniem wśród mieszkańców. O przetargu informowaliśmy pod koniec kwietnia, 5 maja otwarto oferty. Udział wziął tylko dotychczasowy operator miejskich rowerów, jednak kwota ponownie przerasta założony budżet. 

Same warunki kontynujacji miejskiego systemu rowerów także nie napawają optymizmem. Założenia oferty zakładają o blisko połowę mniejszą ilość stacji oraz brak takich pojazdów jak rowery cargo czy tandem.

Czy uda się w końcu doprowadzić sprawę do końca? Sezon rowerowy dla wielu już się rozpoczął, w poprzednich latach na początku maja kaliskie ulice i chodniki pełne już były miejskich rowerów. Oby w tym roku nie było na wszystko za późno. 


Źródło: ZDM

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter