Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
Stanisław Paraczyński

Nie żyje Stanisław Paraczyński

Wczoraj zmarł Stanisław Paraczyński – kaliszanin, przedsiębiorca, działacz społeczny, samorządowiec, sportowiec i propagator aktywnego stylu życia. Przez dziesiątki lat wspierający charytatywnie ludzi w potrzebie. Miał 81 lat.

Stanisław Paraczyński był związany z samorządem kaliskim przez 20 lat. Radny Rady Miasta czterech kadencji, współzałożyciel Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Bank Chleba”, przedsiębiorca i piekarz – właściciel Piekarni Stanisław Paraczyński & Mirosława Paraczyńska, którą znają tysiące kaliszan. Zasłynął z wypieku chleba „Chrobry”.

Działacz i członek Komisji Egzaminacyjnej w Cechu Kaliskim i Izbie Rzemieślniczej. Był inicjatorem wielu akcji społecznych i charytatywnych. Był jednym z pomysłodawców imprezy sportowej Bieg Piastowski.

Prowadził szeroko pojętą działalności charytatywną. Wspierał Bank Chleba, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, organizacje społeczne, rady parafialne. Za tę działalność w 2001 r. wraz z żoną zostali nagrodzeni tytułem „Dobroczyńca Roku 2000”, a w roku 2015 zostali wyróżnieni w konkursie zatytułowanym “Społecznie Odpowiedzialny Rzemieślnik”, który zorganizowała Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. Był też aktywnym członkiem i wiceprezesem kaliskiego oddziału Ligi Obrony Kraju.

Stanisław Paraczyński był inicjatorem tradycyjnych już środowiskowych imprez, festynów i biegów. Obok społecznikowskiej pasji miał również sportowe hobby – strzelectwo oraz wyczynową jazdę na rolkach. Uczestniczył w 15 maratonach poznańskich na rolkach, a w 2003 roku odbył podróż na rolkach do Brukseli z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W 2019 roku przyznano mu odznakę Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza. Rok później otrzymał Odznakę Honorową Miasta Kalisza.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze