Niebezpieczne odpady w Rożdżałach

221 wiaderek z farbami i lakierami zawierającymi rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne znaleziono z budynku przeznaczonym do rozbiórki należącym do Powiatu Kaliskiego w Rożdżałach w gminie Opatówek.

Odpady podrzucił nieznany sprawca, który włamał się do budynku. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie, po tym jak zostało zgłoszone włamanie. Budynek w Rożdżałach był przeznaczony na sprzedaż. Przed ogłoszeniem przetargu nie stwierdzono w budynku śladów włamania.

Kiedy ujawniono odpady, władze powiatu zleciły ekspertyzę, by sprawdzić czy znajdują się w nich odpady niebezpieczne. Wynika z niej, że  w wiaderkach znajdują się odpady farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne oraz szlamy z usuwania farb i lakierów zawierające rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne. Powiat Kaliski po przeprowadzeniu postępowania będzie musiał utylizować  odpady na koszt powiatu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze