reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Niechlubny rekordzista z lexusa z 15 punktami karnymi

Wczoraj na drogach w całym kraju przeprowadzono policyjną akcję „Prędkość”. W działania na rzecz bezpieczeństwa włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki – w ramach akcji ROADPOL Safety Days. Jednym z priorytetów Policji jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość. Dlatego właśnie 20 września 2023 r. wszystkie służby i podmioty zaangażowane w akcję dążyły do „WIZJI ZERO”.

Podczas działań na drogach pojawiła się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne naszego miasta i powiatu, sprawdzając czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie akcji policjanci sprawdzali również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W trakcie jednodniowej akcji kaliscy policjanci skontrolowali 161 pojazdów. Łącznie ujawnili 146 wykroczeń, z czego, aż 126 z nich związanych było z nieprzestrzeganiem dopuszczalnych limitów prędkości. Tego dnia sześciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się kierowca lexusa zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu kaliskiego. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h 45-latek jechał z prędkością 122 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Za kierownicę auta będzie mógł wsiąść dopiero za trzy miesiące.

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze