Nielegalne wyroby zarekwirowane przez pograniczników

Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 156 tysięcy złotych zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza. Towar ukryty był na terenie czterech posesji znajdujących się w Wielkopolsce.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu, w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie powiatu pleszewskiego oraz w zaparkowanym na tej posesji aucie zabezpieczyli ponad 153 kilogramy krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości blisko 77 tysięcy złotych oraz blisko 81,5 tysiąca sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej wartych 61 tysięcy złotych. Dodatkowo w domu jednorodzinnym w powiecie konińskim funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli kolejne 1180 sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej. Przeszukanie zrealizowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kalisza pod kolejnym adresem – tym razem w sklepie z wyrobami tytoniowymi mieszczącym się w Jarocinie, pozwoliło zabezpieczyć 19 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej oraz blisko 11 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej. Do posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych wartych 17,5 tysiąca złotych przyznał się 35-letni mężczyzna.  Ponadto w powiecie słupeckim w wyniku przeszukania domu jednorodzinnego funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 190 sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej. Do ich posiadania przyznał się 35-letni mieszkaniec Konina. 

Dalsze postępowanie w sprawie popełnionych przestępstw karno-skarbowych prowadzić będą funkcjonariusze z PSG w Kaliszu. Mężczyznom za naruszenie przepisów kodeksu karno skarbowego grozi wysoka kara grzywny.

Źródło: NOSG

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze