Niemal 2 miliony dofinansowania dla Opatówka

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata Gmina Opatówek otrzyma prawie 2 miliony zł od Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Według zapowiedzi środki zostaną przekazane na realizację dwóch zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dzisiaj odbyło się podpisanie stosownej umowy w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Dofinansowanie dotyczy projektu pn. “Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Opatówek poprzez budowę stacji uzdatniania wody i kanalizacji sanitarnej”. W podpisaniu umowy uczestniczyli: wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, burmistrz Gminy Opatówek – Sebastian Wardęcki, skarbnik Gminy Opatówek – Dagmara Gajewska-Pająk, a także starosta kaliski – Krzysztof Nosal i członek zarządu powiatu kaliskiego – Mieczysław Łuczak.

“Dzięki temu dofinansowaniu będziemy realizować dwa zadania. Jedno dotyczy gospodarki ściekowej, a mianowicie będziemy budowac kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej w m. Tłokinia Nowa. Drugie zadania dotyczy budowy stacji uzdatniania wody w m. Rajsko. Chcemy te zadania zrealizować jeszcze w tym roku. Całkowity koszt tych dwóch zadań to 3 700 000 złotych” – mówi burmistrz Gminy Opatówek, Sebastian Wardęcki.

“To kolejna gmina z terenu powiatu kaliskiego, która sięgnęła po te środki. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest bardzo ważny. To nie tylko gospodarka wodno-ściekowa, ale też m.in. budowa dróg czy modernizacja świetlić wiejskich. Na ten cel w naszym województwie przeznaczyliśmy ponad 300 milionów złotych. Obecnie, trwają prace nad planem na następną perspektywę”  – powiedział wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

“Cieszę się, że w naszym powiecie realizowane są tak ważne inwestycje. Tym bardziej, że zmagamy się z poważnym problemem niedoboru wody” – mówi starosta kaliski, Krzysztof Nosal.

“Stacja uzdatniania wody w tej części gminy jest bardzo potrzebna i od dawna mieszkańcy Rajska o to zabiegali. Pamiętam, że gdy byłem radnym Gminy Opatówek w latach 90., to już wtedy istniał ten problem. Dlatego bardzo się cieszę, że ta inwestycja zostanie zrealizowana” – powiedział członek zarządu powiatu kaliskiego, Mieczysław Łuczak.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter