Niemal 600 tys. zł z ministerstwa na kaliskie zabytki

Dwóch z pięciu wnioskodawców w Kaliszu otrzymało dofinansowanie na prace konserwatorskie czy restauratorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru. Łączna kwota, która trafi do naszego miasta to prawie 600 tys. zł, a beneficjentami są Rzymskokatolicka Parafia Katedralna pw. św. Mikołaja oraz Klasztor oo. Franciszkanów.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki I naboru w Programie „Ochrona Zabytków”. O dofinansowanie w 2021 roku starali się m.in. opiekunowie kaliskich obiektów posiadających wyjątkową wartość historyczną. Rzymskokatolicka Parafia Katedralna pw. św. Mikołaja pozyskała dotację w wysokości 370 tys. zł na kontynuację prac konserwatorskich i restauratorskich przy elewacji kościoła ˗ etap IX. Klasztorowi oo. Franciszkanów na realizację prac konserwatorskich polichromii, odkrytych w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika, przyznano dotację wysokości 200 tys. zł.

Źródło: UM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze