Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Niespodziewany pożar budynku mieszkalnego

Mało brakowało a święta mogły skończyć się dla nich tragicznie. Dzięki szybkiej interwencji jednostek straży pożarnej udało się opanować płomienie bez uszczerbku na zdrowiu mieszkańców.

W późnych godzinach wieczornych w dn. 15.04.2022 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie, że u zbiegu ul. Warszawskiej oraz Winiarskiej pali się budynek mieszkalny, w którym przebywają ludzie. Po przyjeździe pierwszego zastępu  pod wskazany adres ustalono, że pali się kotłownia przylegająca do budynku mieszkalnego oraz część jego poddasza. 

Mieszkańcy budynku opuścili budynek mieszkalny o własnych siłach, przed przyjazdem Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki szybkiej i skoordynowanej  akcji  strażaków z JRG  1 Kalisz,  pożar szybko ugaszono co  uchroniło to przed dalszym rozprzestrzenianiem się ognia na poszczególne części budynku. Akcja gaśnicza trwała do godziny 02:00. 

W działaniach gaśniczych brały udział jednostki z JRG 1 i JRG 2 Kalisz oraz  OSP Kalisz – Lis, OSP Kalisz – Dobrzec.

 

Źródło: mł. asp Szymon Zimny, kpt. Paweł Piwoński


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze