Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Nietrzeźwi na drogach

Ani policyjne apele, ani surowe konsekwencje nie odstraszają nietrzeźwych osób przed wsiadaniem za kierownicę pojazdów. W drugi dzień roku policjanci zatrzymali trzech kierowców którzy jechali na tzw. ,,podwójnym gazie’’. Niechlubną rekordzistką okazała się 50-latka, która miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

2 stycznia policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli o godz. 7:00 na terenie Kalisza. To 50-letnia kobieta kierująca skodą. Mieszkanka powiatu kaliskiego miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 52-letni mieszkaniec Kalisza, zatrzymany do kontroli kilkanaście minut później. W przypadku tego kierowcy badanie wykazało, że wsiadł za kierownicę citroena mając prawie promil alkoholu w organizmie. Ostatnim z lekkomyślnych kierowców okazała się 40-latka siedząca za kierownicą peugeota. Kobieta została zatrzymana do kontroli około północy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. Mieszkanka powiatu kaliskiego miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd.

Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze