Nietrzeźwy i bez prawa jazdy

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca mercedesa zatrzymanego do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Dodatkowo, w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zdają sobie sprawę z tego, jak poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze stanowią nietrzeźwi kierowcy, dlatego reagują w każdym przypadku, gdy podejrzewają, że za kierownicą może siedzieć osoba nietrzeźwa. Ostatni tego typu przykład, to kontrola drogowa przeprowadzona wczoraj przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Tuż przed północą na terenie Kalisza został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca osobowego mercedesa. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letni kierowca mercedesa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialne zachowanie tego kierowcy mogło doprowadzić do tragedii na drodze.

Teraz 38-latek musi się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze