Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nietrzeźwy kierowca Volkswagena uderzył w ogrodzenie

W sobotę 11 maja policjanci z Kalisza zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował Volkswagenem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna spowodował kolizję drogową, uderzając w ogrodzenie posesji.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na dłuższy czas.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym wykroczeniem, które zagraża życiu i zdrowiu nie tylko kierującego, ale również innych uczestników ruchu drogowego:

  • stan po użyciu alkoholu to wykroczenie zagrożone grzywną do 30 tys. zł, aresztem do 30 dni i zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat
  • stan nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz kara pieniężna od 5 tys. zł do 60 tys. zł

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze