baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Nietrzeźwy kierowca zasnął za kierownicą

Auto stojące na poboczu drogi, a w środku nieprzytomny mężczyzna. Świadkowie powiadomili służby, ponieważ myśleli, że kierowca zasłabł. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. 20-latek wyruszył w podróż mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj w godzinach porannych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące osobowego volkswagena stojącego na poboczu drogi na terenie gminy Ceków-Kolonia. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierowca mógł zasłabnąć za kierownicą. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku. Kiedy funkcjonariusze podeszli do auta i otworzyli drzwi natychmiast wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Po chwili okazało się, że 20-latek nie zasłabł, ale po prostu zasnął za kierownicą. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną wkrótce przekazane do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo sąd obligatoryjnie, wobec sprawców tego typu przestępstw orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KMP Kalisz; fot. arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze