Nieudana przeprawa z Górnikiem

W 23. kolejce PGNiG Superligi kaliszanie musieli uznać zwycięstwo drużyny z Zabrza 25:21. Pomimo przewagi na początku meczu, to zabrzanie wywiozą z naszego miasta cenne punkty.

Dobre złego początki. Tak w skrócie można opisać mecz Energi MKS-u Kalisz z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozpoczęło się od rzutu karnego dla kaliskiej drużyny. Od stanu 2:2 to ekipa Energii MKS-u Kalisz zdobywała gola za golem, doprowadzając po niedługim czasie do stanu 6:2. Stan posiadania naszej drużyny powiększał się cały czas, jednak ekipa z Zabrza także zdobywała gole, doprowadzając do remisu 9:9. Gra bramka za bramkę toczyła się do przerwy (12:12)

Po wznowieniu spotkania to niestety drużyna gości zaczęła dominować na parkiecie kaliskiej Areny, wychodząc na trzybramkowe prowadzenie (16:19). Końcowe minuty to dwie czerwone kartki dla kaliskich zawodników – Macieja Pilitowskiego oraz Mateusza Góralskiego. Cały mecz zakończył się wynikiem 25:21 dla Górnika Zabrze i to ta drużyna wywiezie z Kalisza cenne punkty do końcowej tabeli.