Nieudany rewanż na własnym boisku

Siatkarkom Energi MKS Kalisz niestety nie udało się wygrać w rewanżowym spotkaniu z Developres Rzeszów. Rzeszowianki wygrały bez starty seta i tym samym pod dwóch zwycięstwach zakwalifikowały się do dalszej części, stając się pierwszym półfinalistą fazy play-off.

Drużyna prowadzona przez Stephane’a Antigę w rewanżowym spotkaniu niestety dużo bardziej zdominowała kaliski zespół niż to miało miejsce w Rzeszowie. Developres wygrał bez starty choćby jednego seta z wynikami: 25:19; 25:10; 25:18. Pierwsza część meczu rozpoczęła się od stanu 2:1, by chwilę później było już 5:1 i mimo, że kaliszanki zaczęły odrabiać straty, to przewaga okazała się zbyt duża. Wyrównana gra z momentami przewagi po stronie Kalisza nie wystarczyła by zbliżyć się do wyniku siatkarek z Rzeszowa. Szczególnie skuteczna w ataku była Kiera Van Ryk (Developres).

Druga partia to najgorsza z odsłon piątkowego meczu, gdzie kilkupunktowa przewaga rosła wraz z przebiegiem spotkania aż w końcu stała się przewagą kilkunastopunktową. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:10. Ostatnia z partii pozwoliła obserwować bardziej wyrównane starcia, chociaż rzeszowianki miały w tej części również więcej do powiedzenia. Pojedyncze przebłyski zawodniczek z Kalisza nie wystarczyły, żeby „urwać” chociaż jednego seta Developresowi. Ostatecznie drużyna z Rzeszowa oczekuje na reala w fazie półfinałowej play-offów, a Energa MKS Kalisza zagra o miejsce siódme.

Energa MKS Kalisz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 10:25, 18:25).

MVP: Gabriela Polańska

Energa MKS Kalisz: Karolina Bednarek, Monika Gałkowska, Emilia Mucha, Ewelina Polak, Monika Ptak, Zuzanna Szperlak – Justyna Łysiak (libero) – Oliwia Bałuk, Aleksandra Gromadowska, Sylwia Kucharska, Julia Papszun, Julia Szczurowska

Developres SkyRes Rzeszów: Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Juliette Fidon-Lebleu, Marta Krajewska, Gabriela Polańska, Kiera Van Ryk – Aleksandra Krzos (libero) – Magdalena Grabka, Anna Kaczmar, Alexandra Lazic, Daria Przybyła, Aleksandra Rasińska, Anna Stencel.